Šibači a tak...

Autor: Barbora Hodorová | 28.3.2013 o 12:41 | Karma článku: 5,43 | Prečítané:  430x

  Jar, prázdniny či Veľkonočné sviatky. Stav kedy sa väčšinou pozastavím a niečo, skutočne niečo, vyprodukujem. Slovenské domácnosti sa ako kamikadze vrhajú do známych potravinových reťazcov. Ich nutkanie mať všetko potrebné na tú „Veľkú“ noc, je rok čo rok nedotknuteľná, aj napriek rok čo rok znižujúcemu sa príjmu. Nevadí! Však je to len raz do roka. Nemám nič proti kresťanským zvykom či obetovaniu rodinného rozpočtu tomuto sviatku. Každého osobná vec. Tým nechcem povedať, že my si dáme lanšmit z konzervy a k tomu tú najlacnejšiu chemikáliu, s príchuťou citrónového osviežovača, v labilnej plastovej fľaši. To vážne nie! Ale potravinové vyčíňanie sme si nejako zatrhli.  

Vďaka potravinovému masakru sa zastaví aj ten školský život. Nie žeby som na to čakala ako menšina pred poštou na podporu, padne to však vhod. Účtovníci šalejú, šibači si niečo málo privyrobia, ich otcovia niečo malo privypijú. Všetko má svoje za a svoje proti. Pri vidine „šibačného" zárobku, nepočítam tú naturálnu menu, ide snehová kalamita bokom, tak ako aj autá a vyťahujú sa sánky. Pri tomto spôsobe dopravy, to oteckom opäť hrá do karát. Nie je nič lepšie ako byť po namáhavom spolupáchateľstve, vďačne odvlečený svojim synom, po prípade synmi, na saniach späť do svojho príbytku. Ah, áno na trestnom čine známom ako „Je mi ukradnutý tvoj zdravotný, psychický stav a aj tvoj outfit či make-up, vode sa nevyhneš". Po príchode späť domov a zaparkovaní svojho otecka na dvore, ak sa vraciate do bytového domu tak vo vchode, nastanú dve situácie. Ak je vek šibača stále pod hranicou legálneho užívania alkoholu, ide si toto chlapča radostne počítať drobné a zdrogovať sa z Kinderkovej čokolády. Ak sa však nachádza niekde blízko tejto hranice, po prípade nad ňou, robí živú prikrývku svojmu drahému rovnako unavenému otcovi. O stave a polohe tejto výpravy dá, vševediace a vševidiaca, suseda echo ženskému osadenstvu a to stiahne svojich prieskumníkov aspoň do garáže, samozrejme ak sme v bytovom dome tak po „chodníčku" pre kočíky rovno Veľkonočným svahom do pivnice. V tejto fáze je dôležité vyčerpanú výpravu nechať vydýchnuť a nechať alkoholu čas na opustenie ich tiel. Ak existuje nejaký peňažný zárobok, ten tekutý je už zrejmý, treba ho pre istotu zabaviť. Po otázke, z časti vytriezveného šibača, (kde sú peniaze) je len na nás či mu ho vrátime alebo si z neho strhneme províziu za záchranu ich končatín pred omrzlinami, stupeň omrzlín závisí od lokality a polohy domácej základne, na ktorú sa výprava vracia.

A skutočnosť nakoniec. Nezabudnite že sa mení čas, na ten letný, z čoho plynie výhoda, že sa budete môcť dlhšie sánkovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?